Szálláshelyek
 Videó utazás
  Taxikereső
 
Olcsó Ausztriai Fizetővendéglátóhely >Tovább
Olcsó Ausztriai Fizetővendéglátó-hely: 6011 FT - tól

Családi panzió Raggal községben. Parkolás a szálláshely mellett. Üzlet 5m. Síelés 500m.

Szálláshely Száma: 3939

Olcsó Bulgáriai Fizetővendéglátó-hely >Tovább
Olcsó Bulgáriai Fizetővendéglátó-hely: 1895 FT - tól

Szállás családi panzióban a síközpontban. A panzióban van taverna kandallóval, fedett kerti kandalló. Transzfér a síközpontokba. Parkoló. Üzlet 500m. Busz 300m. Vonat (állomás Bansko) 5km. Repülőtér (Sofia) 90km. Dobrinište - központ.

Szálláshely Száma: 16308

Olcsó Csehországi Fizetővendéglátóhely
Olcsó Csehországi Fizetővendéglátó-hely: 3742 FT - tól
Szállás apartmanházban hegyi környezetben a helység szélén. Tűzrakóhely, kerti grill, homokozó. Néhány apartmanban internet-csatlakozás. Babaágy igénylésére lehetőség. Parkolás a szálláshely mellett. Üzlet 500m. Étterem 300m. Busz 800m. Vonat (állomás Josefův Důl) 800m. Josefův Důl - központ 800m.
Szálláshely Száma: 18800

Olcsó Franciaországi Szálloda >Tovább
Olcsó Franciaországi Szálloda: 12974 FT - tól

Szálloda községben. A szállodában van étterem, bár, társalgó TV-vel. Nemdohányzó szálláshely. Transzfér a síközpontokba ingyen. Parkoló - nyilvános. Busz 200m. Vonat 200m. Villard-de-Lans - központ.

Szálláshely Száma: 18648

Olcsó Horvátországi Szálloda >Tovább
Olcsó Horvátországi Szálloda: 5109 FT - tól
Panzió 4km a tótól. A panzióban / területen található étterem, terasz. Közvetítés: turistikai kirándulások, vadászat, rafting. Parkoló - őrzött, ingyenes. Busz 500m. Vonat 7km. Drežnik Grad - központ 1km.
Szálláshely Száma: 6387

Olcsó Lengyelországi Szálloda
Olcsó Lengyelországi Szálloda: 2475 FT - tól

Panzió az üdülőterületen. A panzióban / területen található étkezde, társalgó TV-vel, rádió, gyorsforraló, tűzrakóhely, hinták, sportpálya hálóval, asztalitenisz. Parkoló - nem őrzött, ingyenes. Busz 200m. Zakopane - központ 4km.

Szálláshely Száma: 16514

 
Olcsó Olaszországi Szálloda >Tovább
Olcsó Olaszországi Szálloda : 6741 FT - tól
Hegyi szálloda a sífelvonónál (200m) erdős környezetben. A szállodában / területen található étterem, bár, internet-csatlakozás, szárító, sí-megőrző és szerviz, sí és sícipök kolcsönzése, snowboard-kölcsönző, szauna komplexum (finn szauna, gözös szauna, köszauna, medence ellenárral, vízimasszázs medence, fitnessz-sarok, bár), fedett kerti grill.
Szálláshely Száma: 18924

 
Olcsó Romániai Fizetővendéglátóhely >Tovább
Olcsó Romániai Fizetővendéglátó-hely: 6395 FT - tól

Szállás családi panzióban községben. Kert, kerti pihenőhely, kerti grill. Parkolás a szálláshely mellett. Üzlet 300m. Étterem 3km. Busz 3km. Bran - központ 3km.

Szálláshely Száma: 18806

 
Olcsó Szlovákiai Vendégház >Tovább
Olcsó Szlovákiai Vendégház: 2935 FT - tól

Víkendház üdülőtelepen. Kerti pihenőhely, kerti grill, tűzrakóhely. Villanyfűtés. Felár az elhasznált elektromos energiáért 30 kW/nap felett. Parkolás a szálláshely mellett. Üzlet 2.5km. Étterem 100m. Busz 2.5km. Vonat (állomás Banská Bystrica) 25km.

Szálláshely Száma: 4725

Látnivalók

Magyarország, Budapest:

A Vár. A Várhegy látszólag a Budai-hegységnek, közelebbről a Rózsadombnak Dunaparti előőrse, valójában a Duna teraszának kavicsrétegére az egykori forrásokból édesvízi mészkő rakódott le, ebből keletkezett a hegy. Üregeinek rendszeréből, illetve ennek későbbi mesterséges bővítéséből alakultak ki a Várhegy barlangpincéi. Ezeknek a Várhegy középkori vízellátásánál, régebben pedig óvóhelyként volt jelentős szerepük.
A Várhegy hossza1,5 km, legnagyobb szélessége is alig 400m,tengerszint feletti magassága 168 m, alig 60 méterrel magasabba hegy a Dunapartjánál, meredek oldalai miatt tűnik a valóságosnál magasabbnak. Meredeksége, szigetszerűsége jó védhetőséget és így már a legrégibb időkben is alkalmas települési helyet biztosított, ezért már a középkorban teljes kerületét falakkal, bástyákkal, várkapukkal látták el.
Amint a pesti oldal központja a történelmi Belváros, ugyanúgy a budaié a Várhegy ősi települése, amely ma egyben az ország legjelentősebb műemlékegyüttese is. A Várhegy történelmi szerepe akkor kezdődött, amikor az 1241-1242, évi tatárjárás után IV. Béla király székhelyet Esztergomból, a hegyek közül az Alföldhöz, az ország közepéhez és termelési alapjához közelebb eső Budára tette át és a Várhegyen királyi lakóhelyet építtetett. A XIII. századi falak maradványai valóban elő is kerültek az elmúlt évtizedek, évek ásatásai nyomán.
1541, a török uralom kezdete után fokozatosan romlásnak indult a Vár, a régi épületek karbantartásának elhanyagolása és az ostromok, tűzvészek pusztításai miatt. Az 1686. évi végső nagy ostrom után a Vár nagy része romhalmazzá változott. A barokk stílusban történt újjáépítéskor a középkori városszerkezet a maradványok felhasználása révén nagyrészt megmaradt. A mai, a középkorival többnyire azonos utcahálózatban a főbb utcák a hegy hosszúkás alakjával párhuzamosan ha1adnak, ezeket egymással rövid keresztutcák és keskeny "közök" kötik össze.
A második világháború végén, Budapest ostroma alatt a Vár különösen nagy károkat szenvedett, az ostrom itt tartott legtovább. A romok használhatatlan törmelékeivel töltötték fel a Vérmezőt.
A romeltakarítás és újjáépítés során, és a tervszerűen megindított fal kutatás, ásatás nyomán számos középkori épületrészlet is előkerült. Ezeket műemlékvédelmünk a helyreállított épületeken vagy más módon, a lehetőség szerint gondosan be is mutatja, elsősorban a Vár kiemelkedő nevezetességeit, az ülőfülkéket. A budai vár a világon leggazdagabb az egy helyiségben található ülőfülkékben, a kapualjakba betekintő érdeklődő számos, itt meg nem említett házban is felfedezheti őket, legnagyobb részük azonban már későbbi, gótikus stílusú. Rendeltetésük valószínűleg a kapubejárat díszítése volt, gyakorlatilag a várakozók ülőhelyéül szolgáltak.
A teljesen romba dőlt épületek helyén nem a régi épületeket állították helyre, hanem a környezetbe illeszkedő újakat emeltek. Felújították vagy kiépítették a Vár jellegzetes és kedves séta- és pihenőhelyeit, a bástyák, várfalak mögött kialakítható "bástyasétányokat". A Vár gépkocsival a három hajdani várkapu helyén húzódó utcákon: nyugat felől a Dózsa-emlékműtől, a szerpentines Palota úton; északról a Várfok vagy a meredekebb Ostrom utcán; kelet felől a Hunyadi János úton közelíthető meg. Gyalog mind a négy égtáj felől több lépcsős vagy lejtős sétaút vezet a Várba. Keletről, az Alagút torkolata mellől a Siklóval, nyugatról felvonóval rövidíthetjük meg utunkat.

Várpalota. A királyi székhelynek IV. Béla által Esztergomból Budára helyezése után a későbbi királyok (I. Lajos, Zsigmond, Mátyás) idején alakult ki az ásatások tanúsága szerint a hegyen a pompás királyi vár és palotája. A török uralom alatt nemcsak a vár, hanem a palota is romlásnak indult, amit az 1686. évi végső ostrom tetőzött be. Ezután a maradványokat bontással, feltöltéssel elegyengették, és arra XVIII. században az akkor divatos barokk stílus szerint építették az új palotát, majd a XIX. század végén és fordulóján Ybl Miklós és Hauszmann Alajos tervei szerint kapta meg lényegében végső alakját a műemlék. Ugyanebben az alakban állították helyre -a palotát koronázó kupolától eltekintve - a második világháború pusztításai után is.
Ma a palota az A, B,C, D,E, F épületből áll, a D, E, F épületek az Oroszlános udvart (nevét a kapu nyílását őrző négy kőoroszlánról kapta), az A, B, C épületek a Csikós udvart fogják közre.
  Ingyen megrendelhető holmik
  A tanulás kezdetei az óvodában

Üzenetküldés: szallasok[kukac]gmail[pont]com